shopify site analytics
Yapı İşletmesi

Tavsiye: MEGEP Modüllerinden Faydalanın!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmekte olan MEGEP (Mesleki Eğitim ve Öğretimin Güçlendirilmesi Projesi), mesleki eğitim sisteminin AB standartlarına taşınmasını amaçlayan bir proje. Konumuz ise bu proje kapsamında oluşturulan modüler eğitim materyalleri.

MEGEP kapsamında İnşaat Teknolojisi alanında hazırlanmış birçok modül var. Hepsi tamamlanmamış olsa da tamamlananlar oldukça güzel içeriklere sahip. Özellikle malzeme seçimi ve kullanımı, imalat detayları vasıtasıyla metraj çalışmalarının yapılması, sahada imalat uygulamaları konularında bu modüllerden oldukça faydalanabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken, aşağıdaki bağlantı vasıtasıyla MEGEP’in modüller bölümüne erişerek alan olarak “İnşaat Teknolojisi”ni seçip, ilgili dersleri listeleyerek bunlar için hazırlanmış materyalleri indirmek:

MEGEP Modülleri Bağlantısı: http://www.megep.meb.gov.tr/?page=moduller

Ayrıca, aradığınız herhangi bir konuda bir modülü bulamazsanız, Google’da MEGEP terimi ile aramak istediğiniz diğer terimi/terimleri birlikte aratarak da bulamadığınız modüllere ulaşma ihtimaliniz var. Örnek arama terimi: MEGEP alçı sıva vb.

Yorum Ekle