shopify site analytics
Havadan Sudan

415 Kahraman Arayan Üniversite!

Kendileri Süleyman Şah Üniversitesi oluyor. Böylesi bir reklam sloganı tercih etmişler. Yalnız o kahramanları niçin aradıklarına dair internet sitelerinde herhangi bir açıklama bulamadım. Öğrenci olsam, kendilerine kayıttan önce “Bir kahramana niçin ihtiyacınız var?” diye sorardım. Daha doğrusu bir kahraman için neler yapabileceksiniz? Yoksa, kahramanlarınızın sizi gelip güç durumunuzdan kurtarmasını mı bekliyorsunuz, hem de 415 tane kahramanın?

Böylesi bir sloganı reklam olarak kullanmakla ve bunu her gün, her konuda binlerce eleştirinin yapıldığı bir sitede (Bkz. Ekşi Sözlük) yayınlamakla iyi bir iş çıkardıklarını düşünmüyorum. Hele ki, söz konusu bir özel üniversite ise.

Aklımda dolanan “maddi değerler” içeren ön yargılarımı yazmak istemem. Lakin bu ön yargılar özel üniversiteler için planlanarak, dikkatlice göz önünde bulundurulması gereken gerçekler. Bunları iyi değerlendirmeden yola çıkarsanız, malesef ki, “tabela üniversitesi” yorumlarına maruz kalırsınız.

NOT: “Tabela üniversitesi” tabiri nahoş ve katılmadığım bir tabir. İnternette gördüğüm bir yorumdur kaynağı da. Ayrıca tercih arefesinde olan ve bu yazıyı okuyan değerli öğrencilere de burada üniversitenin akademik başarısının değerlendirilmediğini hatırlatmak isterim. Bu konuda referans kaynakları kullanarak bilgi edinmeleri daha doğru olacaktır.

Yorum Ekle