shopify site analytics
İnternet ve Teknoloji

Logitech M325 Deneyimim

İki seneye yakın bir süredir “Logitech M325 Unifying Wireless Optical NB Mouse” kullanmaktayım, memnunum ve daha uzunca bir süre kendisini memnuniyetle kullanmayı umuyorum.

Özellikle sekmeler arası geçişlerde kolaylık sağlaması amacıyla 4 yönlü scroll özelliğine sahip bir mouse alma ihtiyacı duydum. O güne kadar işimi gören “Microsoft Mouse 1000“i kardeşime devredip, uzunca bir arayış sürecinden sonra desenini de beğenmem nedeniyle (Bkz. Resimde üstten ikinci olan) M325’i satın aldım.

logitech-m325

Alırken, alıcısının yeterince küçük olmasına, ergonomik açıdan durumuna ve daha önce bahsettiğim üzere 4 yönlü scroll özelliğine dikkat kesilmiştim. İçindeki pili pek uzun süreli gitmedi. Bu yüzden sık sık pil değiştirmem gerekeceğini düşünmüştüm. Yalnız ikinci pili (Duracell) ne zaman taktığımı unuttum. Bu kadar uzun süreli gideceğini hiç ummuyordum. Merak edip, bugün websitesi üzerinden pil ömrüne baktım ve 18 ay!

Günde ortalama 3-5 saat kullanıyorum kendisini. Askere gitmeden önce pil takmıştım. 1 aylık acemilik sürecini çıkarıp, askerden sonraki 1 ayı da ekleyince en az 12 aydır aynı pili kullanıyorum. Bunu dile getirdiğim için “Murphy Kanunları” devreye girip, kısa bir süre sonra pili biter mi, bilemiyorum.

Ayrıca eski Microsoft Mouse 1000’e göre ciddi derecede temiz kalıyor. Şu an bakıyorum ve neredeyse hiç kir tutmamış. Tabi, bu kullanım alışkanlıklarınızla alakalı olarak değişecektir. Scroll tuşu gerçekten yağ gibi kayıyor. Çok hassas işlemlerde belki zorlanmanıza sebep olabilir; fakat hız istiyorsanız, tam size göre. Tuş sesi ise normal denebilecek düzeydi. İnternette okuduğum yorumlarda kimileri biraz sesli bulmuş.

Netice itibariyle seri, ergonomik ve uzun pil ömrüne sahip bir mouse arıyorsanız, M325’i önerebilirim.

2 Yorum

  • İnceleme için teşekkürler. A4 marka mouse’umun pili iki haftada bir bitince “1 yıl pil ömrü” olayı hikaye gibi geliyordu ama sayende doğrulamış olduk.

  • Rica ederim,

    Hâlâ, teknoloji marketlerde satışı aktif olarak devam eden bir ürün. Temizlenme olayı da çok basit. Tek bir vida ile açıp, kolayca temizleyebiliyorsunuz.

Yorum Ekle