shopify site analytics
İnternet ve Teknoloji

Web hosting ve domain nereden alınır?

Zaman zaman arkadaşlarımdan “Ben de senin gibi site nasıl açabilirim?” minvalinden sorular alıyorum. Bu tip soruları müteakiben web hosting ve domain hizmetlerinin nerelerden alınabileceğine dair sorular geliyor. Bugüne kadar yaptığım gözlemler ve aldığım hizmetler doğrultusunda önerilerde bulunma ihtiyacı hissettim.

Öncelikle bilmenizi istediğim şey, web hosting konusunda başlangıçta çok büyük paketlere yönelmemeniz. Henüz işin başında olan arkadaşlar, bir anda çok büyük işler yapacaklarını umarak gereksiz paralar harcayabiliyorlar. Büyük işler yapmaya kısa sürede başlayabilirsiniz; fakat bu direkt olarak büyük web hosting paketleri ile başlamanızı gerektirmez. Zamanla artan ihtiyaçlarınız doğrultusunda aldığınız hizmette yükseltmeye gidebilirsiniz.

Bir diğer önerim ise İngilizce’yi orta veya üstü seviyede bilmiyorsanız, öncelikli olarak Türk firmalarından hizmet almanız. Bu nedenle aşağıda önereceğim firmalar olabildiğince Türk firmalar olacak.

Web hosting hizmeti alabileceğiniz güvenilir firmalar:

Domain hizmeti alabileceğini güvenilir firmalar:

Söz konusu firmalar ile kesinkes sorun yaşamayacağınızı garanti edemem. Ben de sizler gibi müşteriyim. Kimileri ile küçük çaplı sorunlar da yaşadım. Ama piyasa koşullarının üzerinde hizmet alabileceğinizi söyleyebilirim.

2 Yorum

  • Ben de uzun zamandır isimkayit.com dan hizmet alıyorum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Hiç bilginiz yoksa bile ki benim de başlangıçta öyleydi gerekli yardımı sağlıyorlar.

Yorum Ekle